Instalacja Redmine na Ovh
November 2, 2010, 12:12 PM in Technology

W związku z tym, że mam na głowie coraz więcej większych projektów postanowiłem zainwestować w jakiś system zarządzania projektami z bugtrackerem. Kiedyś używałem Traca, który mimo że ciągle rozwijany, nie oferuje tak dużo opcji jak konkurencja, dlatego mój wybór padł na Redmine, napisany w Ruby on Rails.

Nigdy jednak nie miałem do czynienia z językiem Ruby i nie wiedziałem jak uruchomić serwer i z czym to się je. Do tego większość tutoriali na necie tłumaczy jak to zrobić gdy się ma konto roota, wiadomo że gdy posiada się serwer wirtualny, nie ma dostępu do konta roota, trzeba sobie poradzić inaczej.

Najnowsza wersja Redmine wymaga Ruby w wersji 1.8.6 lub 1.8.7, na szczęście na ovh jest wersja 1.8.7. Gorzej już z wersją rails oraz rack, potrzebne są odpowiednio 2.3.5 i 1.0.1 a dostępne są 2.3.8 i 1.1.0. Normalnie nie byłoby to problemem, wystarczyłoby uruchomić odpowiednią komendę i starsze wersje ściągnęłyby się i zainstalowały same. Jednak na shellu ovh nie ma dostępu do sieci, dlatego należy te pakiety ściągnąć i zainstalować ręcznie. Tak więc aby zainstalować Redmine potrzebujemy te pakiety:

Rack 1.0.1
Rake 2.8.3
ActiveSupport 2.3.5
ActiveRecord 2.3.5
ActionPack 2.3.5
ActionMailer 2.3.5
ActionResource 2.3.5
Rails 2.3.5

Jak już mamy te wszystkie pliki na naszym koncie, możemy je zainstalować. Skoro jednak nie mamy dostępu do roota, musimy to zrobić lokalnie, tworzymy folder, w którym zainstalują się te pakiety, np gems i wpisujemy takie polecenia:

 1. $ GEM_PATH=$HOME/gems
 2. $ gem install rack rake activesupport actionpack activerecord actionwebservice actionmailer activeresource rails —local –no-rdoc –install-dir $GEM_PATH

Następnie instalacja przebiega podobnie do tego co opisane jest w pomocy Redmine, tzn:
Ściągamy najnowsza wersję Redmine, uploadujemy plik .zip lub .tar.gz na nasz serwer i rozpakowujemy go. Następnie zmieniamy nazwę plikowi config/database.yml.example na config/database.yml i edytujemy jego zawartość (ja używam bazy danych MySQL):

 1. production:
 2.   adapter: mysql
 3.   database: nazwa_bazy
 4.   host: server_bazy
 5.   username: uzytkownik_bazy
 6.   password: haslo_uzytkownika

Następnie wykonujemy polecenia:

 1. $ rake generate_session_store
 2. $ RAILS_ENV=production rake db:migrate
 3. $ RAILS_ENV=production rake redmine:load_default_data

Teraz pozostaje tylko uruchomić serwer, jednak tutaj pojawia się problem, ponieważ serwer tworzony jest tylko lokalnie, na porcie 3000, nie mamy do niego dostępu z naszej domeny, trzeba to zmienić. W panelu ovh tworzymy subdomenę która przekierowywać będzie do folderu redmine/public, a w tym folderze umieszczamy plik .htaccess:

 1. RewriteEngine On
 2.  
 3. RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
 4. RewriteRule (.*) http://_adres_hosta_:3000/$1 [P]

W miejsce _adres_hosta_ należy wpisać to, co zwróci serwer po wykonaniu komendy:

 1. hostname

Teraz, kiedy już mamy ustawioną naszą subdomenę i plik .htaccess, wystarczy tylko uruchomić serwer, robimy to komendą:

 1. ruby script/server webrick -e production -d

W ten sposób serwer jest uruchamiany w tle, więc bez problemu możemy wylogować się.

Na koniec mały skrypcik, który zrestartuje serwer, przydatne jest to, ponieważ po doinstalowaniu wtyczki lub motywu graficznego potrzebny jest restart serwera, oto skrypcik:

 1. #!/bin/bash
 2.  
 3. pid=$(ps x -o pid,command | grep ruby | head -n1 | cut -d" " -f1)
 4. kill -9 $pid
 5. ruby script/server webrick -e production -d


Comments

Redbuster

Mam problem z wywołaniem: rake generate_session_store.

Dostaję:

rake aborted!
no such file to load — bundler/setup

November 18, 2013, 9:17 PM Reply
Etta

Hello Chris!I would like to add some more info to your interesting article. If you have scars or dark spots on your skin from blemishes you can use lemon juice, dried pea powder, camphor, and a little milk. Spread it over your skin and then rinse off after leaving it on for around 15 minutes. This combination for a few times a week will reduce the appearance of scars. Thanks for sharing your posnK.alpata Rajagopalan would like you to read..

July 23, 2016, 10:49 PM Reply
http://www./

Frankly I think that’s absolutely good stuff.

December 30, 2016, 10:27 AM Reply
wohnmobil versicherung saisonkennzeichen

Bandal oyé | (11:20) Mamu verro elongwe na château rouge na restaurant na bino habituel ekomi sika oyo na Champs Elysées Botika b’aventures combat esi ekufa mais boza ko continuer kaka ba aventures mawa trop pona bino ba nguna ya RDC boko suka mabe pe na soniiiiii

February 2, 2017, 5:44 PM Reply
verbraucherkredit rückzahlung

Multumesc, Ramona, ca ai facut trimitere la fragmentele din cartea lui Mamonov (un actor si un crestin, vai, atat de putin apreciat la noi!!!); ma voi stradui sa fac rost de cartea intreaga, spre a o oferi in totalitatea sa romanilor…Domnul sa fie in mijlocul nostru!

February 8, 2017, 5:17 PM Reply


Comment

Name (required)
Email (required)
Homepage